Salvador Dalí byl jedním z nejznámějších malířů 20. století s řadou nápaditých až šokujících surrealistických děl. Jeho repertoár byl ovlivněn klasickými renesančními mistry, avšak v malbě si užíval také nového avantgardního přístupu.

Kromě malby se věnoval i filmu, sochařství a fotografování. Dalí měl ve zvyku dělat excentrické věci, které polarizovaly jeho názory. Jeho výstřední způsoby byly odrazem jeho umění a naopak. Skutečnost, že byl vždy v centru pozornosti, jeho obrazy o to více proslavila.

Časová náročnost

40 minut

Umístění:

1. patro (výhled na Staroměstské náměstí)

Vstupenky
Výstavy

Alfons Mucha byl český malíř, ilustrátor a grafik, žijící v Paříži v období secese, nejlépe známý pro jeho výrazně stylizované a dekorativní divadelní plakáty vytvořené pro Sarah Bernhardt, které ho proslavily.

Po tomto úspěchu se stal jejím dvorním grafikem a zároveň tváří hnutí Art Nouveau. Vytvářel ilustrace, reklamy, ozdobné panely i návrhy, které patřily k nejznámějším výjevům té doby.

I přes své úspěchy se vrátil do Československa, kde vzdává holt svým slovanským kořenům ve svém životním díle „Slovanská epopej“ — sérii velkoformátových pláten, na nichž pracoval téměř osmnáct let.

Časová náročnost

40 minut

Umístění:

2. patro (výhled na Staroměstské náměstí)

Vstupenky
Výstavy

Andy Warhol byl americký umělec, režisér a producent, který byl hlavním představitelem směru vizuálního umění známého jako Pop-Art.

Jeho díla zkoumají vztah mezi uměleckým vyjádřením, kultem celebrit a reklamou, která vzkvétala v šedesátých letech a pokrývala různá média včetně malby, sítotisku, fotografie, filmu a sochy.

Jeho newyorské studio The Factory se stalo známým místem setkávání, které spojilo distinguované intelektuály, dramatiky, bohémy ulice, hollywoodské celebrity i bohaté mecenáše.

Časová náročnost

40 minut

Umístění:

3. patro (terasa s výhledem na Týnský chrám)

Vstupenky
Výstavy

Ceník vstupného

Můžete si zakoupit výhodnou vstupenku na všechny tři výstavy zároveň a nebo na každou zvlášť. Vstupenku na více výstav nemusíte uplatnit v jeden den. Udělejte tak z Central Gallery váš výchozí bod!

Poslední prodané vstupenky:

3 výstavy 18:00

2 výstavy 18:30

1 výstava 19:00

Ukázat Ceník

Školy, skupiny a speciální přání

Chcete navštívit galerii ve větší skupině, dozvědět se více v rámci komentované prohlídky, nebo si pronajmout naše prostory? Vše je na naší domluvě a rádi vám vyjdeme vstříc v realizaci vašich přání!

Kontaktujte nás